Květen 2018

Obrázky Registany

30. května 2018 v 14:09 | Firestar |  RegistanaZisk Registany

30. května 2018 v 14:05 | Firestar |  Registana
disciplinastartyvítěztvízisk
steeplechase26165 803 608
roviny000
stch cc754 641 000

O Registaně

30. května 2018 v 13:56 | Firestar |  Registana
Narození: 1. dubna 1996
Místo narození: ?
Pohlaví: Klisna
Trenér: ?
Žokej: Kameníček, Gehm
Barva: Tmavá hnědka
Největší úspěchy: 2x výtěztví ve Velké Pardubické
Majitel: stáj Wrbna Racing
Otec: Tauchsport
Matka: Reklame

Sagar

29. května 2018 v 13:35 | Firestar |  Sagar
Narození: 1975
Úmrtí: 1994
Místo narazení: ?
Pohlaví: Hřebec-pouději valach
Trenér: V. Čermák
Žokej: Pavel Liebich
Barva: ryzák
Největší úspěch: 3xvýtěz Velké pardubické
Majitel: PP Kladruby nad Labem
Otec: Cambrinus
Matka: Saragossa

Matku a otce nevím jistě.Pozor!! Toto je jiný kůň než Sagar který vyhrál Jarní cenu!!!!!!!!!!


Ramili Day

27. května 2018 v 19:27 | Firestar

FAMIILY DAY - 66. VELKÁ ČERVNOVÁ CENA, 15. CENA NORY JEANE


Osmá kapitola letošní metropolitní sezóny nabídne osm dostihů, hlavními položkami budou 66. Velká červnová cena (I. k., 2200 m, 135 tis. Kč), nejdůležitější přípravná zkouška pro nejprestižnější klasický dostih roku České derby, a 15. Cena Nory Jeane (II. k., 1600 m, 100 tis. Kč) pro tříleté a starší klisny. Úvodní dostih startuje ve 14 hodin, areál bude pro diváky otevřen od 12 hodin.

5 - Silverův osudný dostih

26. května 2018 v 21:26 | Firestar |  Příběhy
Ashley Sixteen ustájila a pak odjela. Sixteen bylo do pláče. "Bude moc trénovat na závody? Nebude z ní hned plemenná klisna?" Honilo se mladé klisničce hlavou. Dlouho se nic nedělo. Až přišel ten muž co ji koupil(Pan Tawnsed). Vyvedl ji ven. Sixteen si s radostí uvědomyla že tam je tréninkový ovál. Když se orzhlédla uviděla ještě větší výběhy než ve svém bývalém domově, líbilo se jí tu čím dál víc. Pak k ní došla Ashley, osedlala a vyjela na dráhu. První překážku zdolaly hladce stejně jako ostatní.

Pak ji naložili, Sixteen pochopila že se jede na další dostih. Vyložili ji asi za dvě hodiny. Ustájili ji a pak tam zůstala jen Ashley, i ta po chvíli odešla. Ashley se najednou přiřítila. "Ve stejném dostihu co jedeš ty je i Silver! A Rainbows for live." Dodala. Sixteen strnula, pojede v dostihu proti Silverovi. To, že pojede Rainbows čekala, ale Silver?! Sixteen měla nervy na dranc. Konečně se dočkala.

Sixteen a její protivníky vyvedli do podoku. Sixteen hledala Silvera. Našla ho na druhé straně podoku. Za favoryta byl považován Rainbows, ale Siky taky nebyla odepsaná. Už nasedali žokejové, Ashley se vyhoupla do sedla. Obešli podok a vyjeli na dráhu. Razehřáli se v cvalu a klusu, pak nastoupili do startovních boxů. A bylo odstartováno, do čela se postavil Ribbot, za ním Rainbows a pak Siky, jela asi a krk koně ve předu za ní byli další. Už byli u první překážky, všichni se hladce přehoupli. Rychle pádili dál, před Sixteen se dastal Lincoln, muhutný hnědák byl vepředu asi o jednu délku. Někde vedle ní upadl kůň, nevěděla kdo to je, potřebovala se vymanit z chumlu koní. To se jí podařilo. Ribbot se propadl a boj prvenství sváděla Siky s Rainbowsem. Dostala se před něj. Překonávali překážky, už byli v cílové rovince, když Rainbows znova zaůtočil, ale Siky nedoběhl. Sixteen si doběhla pro prvenství. Rozhlížela se po Silverovi, nikde ho neviděla. Pak jí to došlo... Kůň co spadl vedle ní byl Silver. Pak uviděla jak Kulhajícího Silvera přivádějí do boxu. Ani vsi nevšimla že se Ashley vytratila, už byla zase spátky. "Vypadá to že Tawnsedovi Silvera kopili jako plemného hřebce, ale budou se snažit o jeho vrácení do dostihů." Vyhrkla Ashley všechny novinky.

Spádky Siky vezli společně se Silverem.

Ve stájích se Siky sotva napila a nažrala a už usnula.

4 kapitola - Nový domov

25. května 2018 v 16:15 | Firestar |  Příběhy
Sixteen byla v boxu. V hřebčíně vládla podivná nálada, působyla i na ni. Za chvíli zaslechla kola přepravníku. Zrovna přicházela Ashley aby jí vzala na trénink. Venku z přepravníku právě vyváděli mohutného hnědáka. Sixteen si ho zvědavě prohlížela. "To je Abad, jeho dostihová kariéra byla doslova hvězdná." Vysvětlila Ashley. Vedla ji na Steeplechasevou dráhu. Zravna tam trénnoval Silver, zafrkal, Sixteen odpověděla a nechala se osedlat. Ashely ji razehřála a pak se cvalem rozjely k první překážce, ladně ji přezkočila a mířili ki další, tu přezkočila také, stelně jako další. Ashley a trenér byli nadšení. "Vypadá to, že tahle slečinka půjde příští měsíc na závody." Řekl nadšeně. "Poked si ji teda nevybere a nenechá mě s ní trénnovat." Zamumlal neslišně. Sixteen ho však neslyšela. Zafrkala na souhlas. Trenér s Ashley se razesmáli, ošetřovatel pak Sixteen sklidnil procházkou a pak ji odsedlal a vyhřebelcoval.

Sixteen byla ve výběhu, zase plnná sil. Musela se jí zbavit během, prohnala se kolem Fashion Qeen a Polyanty. Připojili se k ní Radekta, Latina a Mayda. Byl to krásný pocit. Další kobylky se jen otáčely. Sixteen si to užívala, bylo to skvělé, středem pozornosti bývala většinou Fashion Qee(ne že by to Sixteen nějak vadilo). Postupně spomalovaly do klusu a pak se zastavily a začaly se pást.

Když Sixteen, Radekta, Latina a Mayda byly v boxech, pořád vspomínaly na výraz Fashion Qeen. Vypadala jako by se měla poblít.

Sixteen se ráno probudila, bolely ji všechny kosti a žrát se jí nechtěla, bylo jí špatně. Pak spala dál. Když se probodila stála tam Ashley, starostlivě si jí prohlížela. Pak odešla. Vrátila se s někým dalším, ten někdo si ji prohlédl a řekl: "Asi tři dny ji nechte v boxu a pak začněte pomolu vracet do narmálního tréninku." Ty tři dny se Ashley od Sixteen skoro nehla. Když Sixteen bylo líp tak se vrátila do tréninku.

Na farmě pořád vládla tíseň, všichni se snažili aby koně kteří právě byli v tréninku vypadali co nejlépe.
Jednoho dne přijel přepravník pro čtyři koně. Z auto vystoupil asi čtyřicetiletý muž. Procházel se po stáji koních v tréninku, u Sixteen, Radekty, Ladiny a Maydy se zastavil, pak kývl. Šel si promluvit se žokejema a trenérama, včetně Ashey a Sixteenina dostohového žokeje(Mika). Podle toho co Sixteen slyšela si domyslela že jim nabítl trénování klysen které zřejmě koupí, Sixteen konečně došlo, proč byla ta divná nálada, někdo si chtěl od tud koupit koně. Ashley s dalšími ošetřovateli zavedla kobylky do přepravníku. Ashley a Mik u nich cestou zůstali. Vyvedli je u jejich nového domova, nad vraty stál nápis: Hřebčín Napajedla.

3 kapitola - Útěk a další dostih

14. května 2018 v 18:41 | Firestar |  Příběhy
Konečně Sixteen zavedli do stáje.

Večer, když už normálně nebyli žádné tréninki pro Sixteen přišla Lavnie, osedlala ji a přivedla na dráhu pro steeplechase. Nasedla a pobídla ji do trysku, kobyla byla naprosto vivedená z míry, zryclila ale jenom do klusu a později do cvalu, víc ne. Lavnie ji mlátila bičem, ale marně, Sixteen věděla ze skušenosti že trysk je moc rychlí na správný odraz. Lavnie jí mlátila dál, bylo to už neúnosný, v tu chvíli se objevila Ashley. "Co to-!" Nedopověděla. Sixteen se zvedla na zadní a kopytoma zahrebala prudce do vzduchu, Lavnie to nečekla dolů. Sixteen se dala na útěk, utekla do nedalekého lesíka, Ashley si vzala koně a jela jí hladat.

Bylo asi tři ráno když jí našla, přivedla jí spátky do stáje a řekla. "Tys mi lae dala zabrat, nedivím se ti, Lavnie je hrozná, při tom pádu si zlomila ruku, teď se od tebe bude držet dál. Jo, málem jsem zapoměla, dnes jedeš další dostih, zase rovina.
Jak Ashly řekla, tak se i stalo. Trenér se žokejem jí naložili do přepravníkua jeli.

Na místě zjistila, že v tom dostihu jede také Rainbows for live, který ji minule porazil. Na tréninku podala dobrý víkon a v poledne už se jelo. Rozehřívali se v klusu, pak začali nastupovat do startovních boxů, Rainbows se trochu zpíral, ale nakonec povolil. Pak už se odstartovalo. Zaujala vedení, ale síli si pořád šetřila. Za ní byla Sharp End, pak Rainbows a další. Blížili se do vzdálené zatáčky, dojeli a zbívala už jenom cílová rovina. Teď dostala pobídku do střemhlavého trysku, nastupoval i Rainbows, předháněli koně a několi délek, jakoby byl dostih jenom o nich, Sixteen ještě přidala, do cíle doběhla první a hlavu.

Sixteen se radovala z vítěztví, potom si všimla že se k nim blíží Rainbows s jeho jezdcem, jezdec něco potichu říkal jejímu žokejovi(Mikovi), Sixteen vyrozuměla, že jim přišel po blahopřád k vítěztví. S Rainbowens se vzájemě prohlíželi, zafrkola napozdrav, hřebec sotva slišně odpověděl.

DOSTIHOVÝ DEN PMU

14. května 2018 v 18:38 | Firestar
Sedmá kapitola letošní metropolitní dostihové sezóny se uskuteční výjimečně v poledním čtvrtečním termínu. Ten je přizpůsoben požadavku francouzské společnosti PMU, která na tento den bude přijímat sázky v řadě evropských zemí.


Velká květnová cena

14. května 2018 v 18:32 | Firestar
Po jarních klasických dostizích pro tříleté koně se v hlavním bodu šestého pokračování metropolitní sezóny, 69. Velké květnové ceně (I. k., 1600 m, 135 tis. Kč) utkají elitní starší mílaři. Celkem se uskuteční sedm dostihů.

konání: 20.5 2018


Sagar vítěží

13. května 2018 v 19:26 | Firestar
Vítězem 97. Velké jarní ceny Pražské plynárenské (Listed, 1600 m, 550 tis. Kč), prvního dílu Klasické trojkoruny, se podle očekávání stal top-favorit (1,3:1) Sagar s britským žokejem Jackem Mitchellem, ale cestu za zápisem do historie mu řádně znesnadnil především Forrest Gump (ž. Convertino, tr. Tůma, Stáj Charvátová, 7:1), který mu podlehl až po tuhém boji o krátkou hlavu, a blízko finišoval i třetí v cíli Mon Cheri (ž. Chaloupka, tr. Urbánek, stáj Lokotrans, 7,5:1). Po strhujícím duelu Sagar časem 1:37,37 o dvě setiny sekundy vylepšil předloňský novodobý rekord Velké jarní ceny. Žokej Mitchell dosáhl svého prvního vítězství v ČR, trenér Dalibor Török zapsal své čtvrté klasické prvenství, premiérové na pražské dráze, a majitel DS Pegas Jiří Trávníček získal ve Velké jarní ceně po šestnácti letech získal druhý triumf.

2 kapitola - steeplchase a Ashley

12. května 2018 v 18:31 | Firestar |  Příběhy
Tři dny po dostihu jí dali ještě odpočinek, když pak šla na trénink, opět se k nim připojil Silver, vedli je na druhou dráhu pro Steeplchase. Před dráhou ztál cizí člověk, nejspíš trenér pro steeplechase. Pozorně si je prohlídl a pak kývl. "Sixteen by mahla být nadaná, u Silvera nevím, skusíme to." Přivedli je na travnatou dráhu na níž byli postaveno několik překážek ve tvaru živého plotu. Přišli dva pracovní jezdci, nasedli a rozehřáli je, poté je pobídli do cvalu a jeli směrem k první překážce, Sixteen chtěla ještě zrychlit, ale jezdec to nedovalil, cvalam přijeli k překážce a Sixteen se odrazila, skočila visoko a trochu těškopádně dopadla na druhou strabu, Silver se trochu opozdil, ale po chvíli je dohnal, Sixteen se podařilo trochu zrychlit, zrychlovala dál, když si toho jezdec všiml, bylo už pozdě, u další překážky se odrazili moc pozdě a Sixteen nezvládla překážku přezkočit, skusila to znova a tentokrád se to povedlo, rychle dohnali Silvera a už zase jeli bok po boku, další překážky zvládla Sixteen bez problémů, Silver se ale občas trochu opozdil. Dojeli k trenérovi. "Je na nich vidět talent. To že Sixteen zrychlila se časem odnaučí a Silver se naučí líp skákat. Potom je odsedlali a šli s nimi na procházku. Potom je vypustili do výběhu. Přibjehla k ní její nejlepší kamarádka Redekta, vedla si stejně slibně jako ona. Řekla jí o tréninku. Redekta také pověděla své nové správi, Matter for love prý včera porodila nové hříbě, majitelé ho pojmenovali Mil pond, Matter byla i Redektina matka.

Na večer jí vzali na dostihovou dráhu, pracovní jezdec s ní ujel 600 metrů v nejrychlejším trysku a vedla si skvěle, trenér uznale pokýval hlavou, potom jí osprchovali a zavedli ji do boxu a daji jí večeři, Sixteen se ji snědla a žíznivě se napila.
Za nějakou dobu, když už skoro spala, zaslechla hlasi, byla to dcera mejitele(Lavnie) a nějaká světlavláska, přišli k jejímu boxu a zastavili se. "Sixteen patří mému otci! Jen já a on můžeme rozhodovat o jejím tréninkovém plánu a o její strategii Ashley!" Zřvala Lavnie na Ashley, ta se tím však nenechala vyvést z míry. "A já jsem její steeplechasevá žokejka, v dostihu budu dělat to, co jí vyhovuje." Lavnie si pohrdavě odfrkla a odešla. Ashley se ještě zdržela. "My jim ukážeme, žo jo, děvče." Sixteen souhlasně zavrkala, Axhly se rozesmále a odešla. Potom Sixteen konečně usnula.

Ráno ji čekal opět trénink steeplechase, jela na ní Ashley, pobízela ji klidnýma pobítkama a mluvila na ni, za jednu jízdu si ji stihla oblíbit. Než ji odvedla do víděhu, dala jí pár mrkviček a vyhřebelcovala ji. Pak už ji odvedla. Chvíli ji pak sledovala zpza zábradlí. Sixteen si všimla že z víběhu pro hřebce zrovna vivádějí Silvera, zařehtal na pozdrav a šel.

Zbytek dne se Sixteen nudila, dnes jí nevzali na trénink na rovině. Popásala se dál, nabavili ji povídat s s ostatnímy klisnamy a tom který se jí líbí hřebec, nebyvilo ji řehtat něco na kolemdoucí koně. Postavila se ke straně na výbět kde právě vyváději poprvé vej Matter s Mill pondem, bil rezeví s bílou lyskou po matce. Po otci měl inteligentni oči a tvar hlavy.
Sixteen měla pocit že umře nudou.

1 kapitola - První dostih a nový kůň

11. května 2018 v 21:49 | Firestar |  Příběhy
Bílá dostihová klisna Sixteen netrpělivě podupávala ve svém boxu, touhle dobou měla mít už dávno trénink. Všichni na farmě o ní říkali že je nadějná, tak proč ji netrénují? Nakonec se dočkala, přišel pro ni jeden pracovní jezdec vyvedl jí ven. Sixteen spatřila na tréninkové dráze byl nějaký cizí kůň, byl to statný grošák, ale byl nějak neklidný, trenér kývl na pracovního jezce a řekl: "Silver potřebuje trovhu zklidnit, pojedeš se Sixteen vedle něj. Jezdec kývl a osedlal ji, nasedl a vjeli na dráhu, dohonili Silvera a zařadili se vedle ně. Silver zavrkal na pozdrav, Sixteen odpověděla a dál běžela ve cvalu, jeudci je pobídli do trysku a oba vyrazili. Tenhle trénink nebyl nijak náročný, když se Sixteen vrátila do svého boxu byla plná energie, sotva se napila, už jí vyváděli do výběhu, hned k ní zamířila její nevlastní sestra Mayda. "Jaký byl trénink?" zeptala se. "Ale dobrý, byl tam nový kůň. Jmenuje se Silver, támhle je." Kývla hlavou k výběhu na druhé straně kde byli hřebci, Silver se zrovna bavil s jejím bratrem Sagarem. Sixteen se klidně popásala, na večer je zavedli spátky do boxu a dali jim večeři, Sixteen jen dojedla a už spala.

Ráno se probudila brzo, zrovna se u jejího boxu zastavil trenér. "Tak, pojď se mnou holčičko, dáš si jeden ranní trénink a pak pojedeme." Vyvedl ji z boxu a šli na dráhu, nikdo tam nebyl. Kam pojedem? pomyslela si Sixteen, přišel k ní nějakej mladej kluk a osedlal jí a nased, nervózně zafrkala. "To nic, to je jenom tvůj žokej." Vysvětlil jí trenér a začal dávat žokejovi instrukce. Ten kývl a vjel na dráhu. nejdřív ji rozehřáv klusu a cvalu a potom jí pobídl do trysku, klisnička se snažila udělat co největší dojem, a to se jí povedlo. Jezdec uznale kývl hlavou. "Běhá vážně dobře." Potom Sixteen naložili do přepravníku a jeji. Když zastavili, byl všude hluk, prováděli Sixteen uličkami plných boxů a lidí, boxi byli prádné i plné. Zavedli ji až dozadu kde byl největší klid, a Sixteen pochopila, byla na dostihu. Cestou se za ní otáčeli pohledy plné obdivu. V boxu přez ní přehodli deku v modré a srříbrné barvě a dali jí vodu a seno. Kolem jejího boxu se zhlukli kamaramani, pohozavala hlavou, protože pochopila, že je sředem něčí pozornosti, z toho co říkali, pochitila že je vytypovaná jako jedna z foforitek dostihu, Nejspíš to byla rovina.

Postupně všichni odešli a zůstal tam jenom její noví žokej, občas ji vzal na procházku, jinak se z místa nehnul, k večeru jí vzal ještě jednou na trénink, pak ji nechal spát a šel. Sixteen se zdálo že na dráze předbíhá všechny koně co znala: Maydu, Silvera, Sagara, Polyantu, Tiumena, Fashion Qeen a další.

Probudila se právě v čas, trenér ji vyvedl ven na trénink, tentokrát jeli jenom cvalem a klusem, když vyjížděli, všimla si že u hrazení stojí její majitel a jeho dcera. Majitel farmy prohodil pár slov s trenérem a žokejem a pak s dcerou zamířili pryč, okolní nervozita začala působit i na Sixteen. Konečně ji odvedli do paduku, chvíli ji vedili kolem a potom přišli žokejové. Nasedli a začli koně rozehřívat v klusu, vjeli na ráhu a postupně začali nastupovat do startovních boxsů, Sixteen nastoupila trochu zráhavě, za to jiní koně dělali větší problémi, velký hnědék se vzpuzel a dokonce se postavil na zadní a málem shodil žokeje. Ale potom přece jen nastoupil. A potom už se otevřeli dvířka koně vystřelili ven, Sixteen zaujala třetí pozici, před ní běžel ten velký hnědák a další černý valach. Řítili se dál, už byli u vzdálené zatáčky když jí jezdec ještě pobídl, přidala.Předběhla hnědáka a teď v cílové rovince sváděla boj o vedení, téměř vedle sebe, když projeli cílem, poté zjistila že černý vranít jménem Rainbows for live byl a fous první. Majitel, trenér a žokej ji pochválili a potom jeji spátky, zrovna vyváděli ven Silvera. "Ahoj, slišel jsem že jsi byla na dostihu, jak to dopadlo?" Zeptel se. "Druhá." odpověděla. "Dobrý." Já běžel zatí dva dostihy a v jednom jsem byl čtvrtej a v druhym pátej." "Aha, tak čus." Rozloučila se a nechala se odvíst do boxu.

O příbězích

11. května 2018 v 20:59 | Firestar |  Příběhy
V příbězích si budu vymýšlet děj, ale jména koní budou pravá.

Jméno celého tohoto příběhu je Sixteens story.


Fotky Železníka

11. května 2018 v 20:42 | Firestar |  Železník

Zisk Železníka

11. května 2018 v 20:41 | Firestar |  Železník
startyvítěztvízisk
58301 723 800 Kč

Omlouvám se, sle nevím kolik z toho byl steeplchase a kolik rovina.Plačící

O Železníkovi

11. května 2018 v 20:36 | Firestar |  Železník
Narození: 29. dubna 1978
Místo narazení: Československo
Pohlaví: Valach
Trenér: Čestmír Olehla
Žokej: Josef Váňa st.
Barva: ryzák
Největší úspěchy: 4x vítěz Velké Pardubické (3x zvítězil snadno, ale po čtvrté(když se ještě smělo znovu nasednout) tak spadl na Poplerově skoku, ale Váňa ještě nasedl a vyhrál.)
Majitel: Státní statek Světlá Hora
Otec: Zigeunersohn (NDR)
Matka: Želatina (RUS)


Otec:


Fotky Breneta

11. května 2018 v 20:18 | Firestar |  Brenet
Jarní cena klisen

11. května 2018 v 20:14 | Firestar
Čtvrtá kapitola metropolitní sezóny, jejím vrcholem bude první z pětice klasických zkoušek sezóny, 70. Jarní cena klisen (Listed, 1600 m, 550 tis. Kč). Celkem se uskuteční osm dostihů.

Vítězka

tabulka umístění


DOSTIHOVÝ DEN PRAŽSKÉ PLYNÁRENSKÉ

11. května 2018 v 7:27 | Firestar
Tradičně v polovině května vrcholí úvodní část dostihové sezóny prvním dílem Klasické trojkoruny: letos se v 97. Velké jarní ceně Pražské plynárenské (Listed, 1600 m, 550 tis. Kč) představí jedenáct tříletých hřebců. Atraktivní položkou bude už druhý dostih dne, v němž se po zdravotní odmlce na dráhu vrací vítěz předloňského Českého derby. Celkem se uskuteční osm dostihů, v nichž se představí 73 koní a 20 jezdců.

FAVORITEM SAGAR, PROTI NĚMU DESET SOUPEŘŮ


Na rozdíl od minulé neděle, kdy dámská klasika neměla jasnou favoritku, tentokrát je největší kandidát na zisk triumfu jasný. Vítěz říjnové Ceny zimního favorita a šampión loňských dvouletých Sagar (2,3:1) před třemi týdny s jistotou opanoval přípravný Memoriál profesora Michala a prokázal připravenost ucházet se o trůn nejlepšího tříletého mílaře. Jeho trenér Dalibor Török vloni získal svá první tři klasická vítězství, nicméně na první pražské zatím stále čeká. (Polyanta vyhrála Oaks v Karlových Varech a Bratislavě a Black Canyon zvítězil v Rakouském derby.) Dosavadní Sagarův stálý žokej Petr Foret je po zranění z Francie v rekonvalescenci, a tak DS Pegas opět využije anglického rodáka Jacka Mitchella, který tu vloni dovedl Noble Cliffse ke druhému místu a před týdnem Carmellu ke třetí příčce v Jarní ceně klisen.
Sázkovou druhou šancí je Mon Cheri (4,5:1), nová posila stáje Lokotrans, obhajující loňský úspěch Sir Suna. Za ním následují stříbrní z Ceny zimního favorita Forrest Gump (5,5:1), z Gerschova memoriálu Let Fire (6,5:1) a z Memoriálu profesora Michala Black Bard (8,5:1). Střed sázkové nabídky tvoří zdejší novic s dobrými formami z Francie Penseur (9:1), pátý z Gerschova memoriálu Korfu (11:1) a nevyzpytatelný, zatím pouze jednou ve Francii otestovaný Pan Darcy (12:1), nejvyšší kurzy pak mají Motorsport (14:1), Golden Alighieri (17:1) a Orpheus (21:1).