1 kapitola - První dostih a nový kůň

11. května 2018 v 21:49 | Firestar |  Příběhy
Bílá dostihová klisna Sixteen netrpělivě podupávala ve svém boxu, touhle dobou měla mít už dávno trénink. Všichni na farmě o ní říkali že je nadějná, tak proč ji netrénují? Nakonec se dočkala, přišel pro ni jeden pracovní jezdec vyvedl jí ven. Sixteen spatřila na tréninkové dráze byl nějaký cizí kůň, byl to statný grošák, ale byl nějak neklidný, trenér kývl na pracovního jezce a řekl: "Silver potřebuje trovhu zklidnit, pojedeš se Sixteen vedle něj. Jezdec kývl a osedlal ji, nasedl a vjeli na dráhu, dohonili Silvera a zařadili se vedle ně. Silver zavrkal na pozdrav, Sixteen odpověděla a dál běžela ve cvalu, jeudci je pobídli do trysku a oba vyrazili. Tenhle trénink nebyl nijak náročný, když se Sixteen vrátila do svého boxu byla plná energie, sotva se napila, už jí vyváděli do výběhu, hned k ní zamířila její nevlastní sestra Mayda. "Jaký byl trénink?" zeptala se. "Ale dobrý, byl tam nový kůň. Jmenuje se Silver, támhle je." Kývla hlavou k výběhu na druhé straně kde byli hřebci, Silver se zrovna bavil s jejím bratrem Sagarem. Sixteen se klidně popásala, na večer je zavedli spátky do boxu a dali jim večeři, Sixteen jen dojedla a už spala.

Ráno se probudila brzo, zrovna se u jejího boxu zastavil trenér. "Tak, pojď se mnou holčičko, dáš si jeden ranní trénink a pak pojedeme." Vyvedl ji z boxu a šli na dráhu, nikdo tam nebyl. Kam pojedem? pomyslela si Sixteen, přišel k ní nějakej mladej kluk a osedlal jí a nased, nervózně zafrkala. "To nic, to je jenom tvůj žokej." Vysvětlil jí trenér a začal dávat žokejovi instrukce. Ten kývl a vjel na dráhu. nejdřív ji rozehřáv klusu a cvalu a potom jí pobídl do trysku, klisnička se snažila udělat co největší dojem, a to se jí povedlo. Jezdec uznale kývl hlavou. "Běhá vážně dobře." Potom Sixteen naložili do přepravníku a jeji. Když zastavili, byl všude hluk, prováděli Sixteen uličkami plných boxů a lidí, boxi byli prádné i plné. Zavedli ji až dozadu kde byl největší klid, a Sixteen pochopila, byla na dostihu. Cestou se za ní otáčeli pohledy plné obdivu. V boxu přez ní přehodli deku v modré a srříbrné barvě a dali jí vodu a seno. Kolem jejího boxu se zhlukli kamaramani, pohozavala hlavou, protože pochopila, že je sředem něčí pozornosti, z toho co říkali, pochitila že je vytypovaná jako jedna z foforitek dostihu, Nejspíš to byla rovina.

Postupně všichni odešli a zůstal tam jenom její noví žokej, občas ji vzal na procházku, jinak se z místa nehnul, k večeru jí vzal ještě jednou na trénink, pak ji nechal spát a šel. Sixteen se zdálo že na dráze předbíhá všechny koně co znala: Maydu, Silvera, Sagara, Polyantu, Tiumena, Fashion Qeen a další.

Probudila se právě v čas, trenér ji vyvedl ven na trénink, tentokrát jeli jenom cvalem a klusem, když vyjížděli, všimla si že u hrazení stojí její majitel a jeho dcera. Majitel farmy prohodil pár slov s trenérem a žokejem a pak s dcerou zamířili pryč, okolní nervozita začala působit i na Sixteen. Konečně ji odvedli do paduku, chvíli ji vedili kolem a potom přišli žokejové. Nasedli a začli koně rozehřívat v klusu, vjeli na ráhu a postupně začali nastupovat do startovních boxsů, Sixteen nastoupila trochu zráhavě, za to jiní koně dělali větší problémi, velký hnědék se vzpuzel a dokonce se postavil na zadní a málem shodil žokeje. Ale potom přece jen nastoupil. A potom už se otevřeli dvířka koně vystřelili ven, Sixteen zaujala třetí pozici, před ní běžel ten velký hnědák a další černý valach. Řítili se dál, už byli u vzdálené zatáčky když jí jezdec ještě pobídl, přidala.Předběhla hnědáka a teď v cílové rovince sváděla boj o vedení, téměř vedle sebe, když projeli cílem, poté zjistila že černý vranít jménem Rainbows for live byl a fous první. Majitel, trenér a žokej ji pochválili a potom jeji spátky, zrovna vyváděli ven Silvera. "Ahoj, slišel jsem že jsi byla na dostihu, jak to dopadlo?" Zeptel se. "Druhá." odpověděla. "Dobrý." Já běžel zatí dva dostihy a v jednom jsem byl čtvrtej a v druhym pátej." "Aha, tak čus." Rozloučila se a nechala se odvíst do boxu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AmberPaw AmberPaw | 13. května 2018 v 7:32 | Reagovat

Sixteen číslo čtrnáct, pamatuješ? 😂

2 firestar firestar | 13. května 2018 v 11:11 | Reagovat

[1]: Jo!!! ;-)  ;-)  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama