2 kapitola - steeplchase a Ashley

12. května 2018 v 18:31 | Firestar |  Příběhy
Tři dny po dostihu jí dali ještě odpočinek, když pak šla na trénink, opět se k nim připojil Silver, vedli je na druhou dráhu pro Steeplchase. Před dráhou ztál cizí člověk, nejspíš trenér pro steeplechase. Pozorně si je prohlídl a pak kývl. "Sixteen by mahla být nadaná, u Silvera nevím, skusíme to." Přivedli je na travnatou dráhu na níž byli postaveno několik překážek ve tvaru živého plotu. Přišli dva pracovní jezdci, nasedli a rozehřáli je, poté je pobídli do cvalu a jeli směrem k první překážce, Sixteen chtěla ještě zrychlit, ale jezdec to nedovalil, cvalam přijeli k překážce a Sixteen se odrazila, skočila visoko a trochu těškopádně dopadla na druhou strabu, Silver se trochu opozdil, ale po chvíli je dohnal, Sixteen se podařilo trochu zrychlit, zrychlovala dál, když si toho jezdec všiml, bylo už pozdě, u další překážky se odrazili moc pozdě a Sixteen nezvládla překážku přezkočit, skusila to znova a tentokrád se to povedlo, rychle dohnali Silvera a už zase jeli bok po boku, další překážky zvládla Sixteen bez problémů, Silver se ale občas trochu opozdil. Dojeli k trenérovi. "Je na nich vidět talent. To že Sixteen zrychlila se časem odnaučí a Silver se naučí líp skákat. Potom je odsedlali a šli s nimi na procházku. Potom je vypustili do výběhu. Přibjehla k ní její nejlepší kamarádka Redekta, vedla si stejně slibně jako ona. Řekla jí o tréninku. Redekta také pověděla své nové správi, Matter for love prý včera porodila nové hříbě, majitelé ho pojmenovali Mil pond, Matter byla i Redektina matka.

Na večer jí vzali na dostihovou dráhu, pracovní jezdec s ní ujel 600 metrů v nejrychlejším trysku a vedla si skvěle, trenér uznale pokýval hlavou, potom jí osprchovali a zavedli ji do boxu a daji jí večeři, Sixteen se ji snědla a žíznivě se napila.
Za nějakou dobu, když už skoro spala, zaslechla hlasi, byla to dcera mejitele(Lavnie) a nějaká světlavláska, přišli k jejímu boxu a zastavili se. "Sixteen patří mému otci! Jen já a on můžeme rozhodovat o jejím tréninkovém plánu a o její strategii Ashley!" Zřvala Lavnie na Ashley, ta se tím však nenechala vyvést z míry. "A já jsem její steeplechasevá žokejka, v dostihu budu dělat to, co jí vyhovuje." Lavnie si pohrdavě odfrkla a odešla. Ashley se ještě zdržela. "My jim ukážeme, žo jo, děvče." Sixteen souhlasně zavrkala, Axhly se rozesmále a odešla. Potom Sixteen konečně usnula.

Ráno ji čekal opět trénink steeplechase, jela na ní Ashley, pobízela ji klidnýma pobítkama a mluvila na ni, za jednu jízdu si ji stihla oblíbit. Než ji odvedla do víděhu, dala jí pár mrkviček a vyhřebelcovala ji. Pak už ji odvedla. Chvíli ji pak sledovala zpza zábradlí. Sixteen si všimla že z víběhu pro hřebce zrovna vivádějí Silvera, zařehtal na pozdrav a šel.

Zbytek dne se Sixteen nudila, dnes jí nevzali na trénink na rovině. Popásala se dál, nabavili ji povídat s s ostatnímy klisnamy a tom který se jí líbí hřebec, nebyvilo ji řehtat něco na kolemdoucí koně. Postavila se ke straně na výbět kde právě vyváději poprvé vej Matter s Mill pondem, bil rezeví s bílou lyskou po matce. Po otci měl inteligentni oči a tvar hlavy.
Sixteen měla pocit že umře nudou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama