3 kapitola - Útěk a další dostih

14. května 2018 v 18:41 | Firestar |  Příběhy
Konečně Sixteen zavedli do stáje.

Večer, když už normálně nebyli žádné tréninki pro Sixteen přišla Lavnie, osedlala ji a přivedla na dráhu pro steeplechase. Nasedla a pobídla ji do trysku, kobyla byla naprosto vivedená z míry, zryclila ale jenom do klusu a později do cvalu, víc ne. Lavnie ji mlátila bičem, ale marně, Sixteen věděla ze skušenosti že trysk je moc rychlí na správný odraz. Lavnie jí mlátila dál, bylo to už neúnosný, v tu chvíli se objevila Ashley. "Co to-!" Nedopověděla. Sixteen se zvedla na zadní a kopytoma zahrebala prudce do vzduchu, Lavnie to nečekla dolů. Sixteen se dala na útěk, utekla do nedalekého lesíka, Ashley si vzala koně a jela jí hladat.

Bylo asi tři ráno když jí našla, přivedla jí spátky do stáje a řekla. "Tys mi lae dala zabrat, nedivím se ti, Lavnie je hrozná, při tom pádu si zlomila ruku, teď se od tebe bude držet dál. Jo, málem jsem zapoměla, dnes jedeš další dostih, zase rovina.
Jak Ashly řekla, tak se i stalo. Trenér se žokejem jí naložili do přepravníkua jeli.

Na místě zjistila, že v tom dostihu jede také Rainbows for live, který ji minule porazil. Na tréninku podala dobrý víkon a v poledne už se jelo. Rozehřívali se v klusu, pak začali nastupovat do startovních boxů, Rainbows se trochu zpíral, ale nakonec povolil. Pak už se odstartovalo. Zaujala vedení, ale síli si pořád šetřila. Za ní byla Sharp End, pak Rainbows a další. Blížili se do vzdálené zatáčky, dojeli a zbívala už jenom cílová rovina. Teď dostala pobídku do střemhlavého trysku, nastupoval i Rainbows, předháněli koně a několi délek, jakoby byl dostih jenom o nich, Sixteen ještě přidala, do cíle doběhla první a hlavu.

Sixteen se radovala z vítěztví, potom si všimla že se k nim blíží Rainbows s jeho jezdcem, jezdec něco potichu říkal jejímu žokejovi(Mikovi), Sixteen vyrozuměla, že jim přišel po blahopřád k vítěztví. S Rainbowens se vzájemě prohlíželi, zafrkola napozdrav, hřebec sotva slišně odpověděl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama