4 kapitola - Nový domov

25. května 2018 v 16:15 | Firestar |  Příběhy
Sixteen byla v boxu. V hřebčíně vládla podivná nálada, působyla i na ni. Za chvíli zaslechla kola přepravníku. Zrovna přicházela Ashley aby jí vzala na trénink. Venku z přepravníku právě vyváděli mohutného hnědáka. Sixteen si ho zvědavě prohlížela. "To je Abad, jeho dostihová kariéra byla doslova hvězdná." Vysvětlila Ashley. Vedla ji na Steeplechasevou dráhu. Zravna tam trénnoval Silver, zafrkal, Sixteen odpověděla a nechala se osedlat. Ashely ji razehřála a pak se cvalem rozjely k první překážce, ladně ji přezkočila a mířili ki další, tu přezkočila také, stelně jako další. Ashley a trenér byli nadšení. "Vypadá to, že tahle slečinka půjde příští měsíc na závody." Řekl nadšeně. "Poked si ji teda nevybere a nenechá mě s ní trénnovat." Zamumlal neslišně. Sixteen ho však neslyšela. Zafrkala na souhlas. Trenér s Ashley se razesmáli, ošetřovatel pak Sixteen sklidnil procházkou a pak ji odsedlal a vyhřebelcoval.

Sixteen byla ve výběhu, zase plnná sil. Musela se jí zbavit během, prohnala se kolem Fashion Qeen a Polyanty. Připojili se k ní Radekta, Latina a Mayda. Byl to krásný pocit. Další kobylky se jen otáčely. Sixteen si to užívala, bylo to skvělé, středem pozornosti bývala většinou Fashion Qee(ne že by to Sixteen nějak vadilo). Postupně spomalovaly do klusu a pak se zastavily a začaly se pást.

Když Sixteen, Radekta, Latina a Mayda byly v boxech, pořád vspomínaly na výraz Fashion Qeen. Vypadala jako by se měla poblít.

Sixteen se ráno probudila, bolely ji všechny kosti a žrát se jí nechtěla, bylo jí špatně. Pak spala dál. Když se probodila stála tam Ashley, starostlivě si jí prohlížela. Pak odešla. Vrátila se s někým dalším, ten někdo si ji prohlédl a řekl: "Asi tři dny ji nechte v boxu a pak začněte pomolu vracet do narmálního tréninku." Ty tři dny se Ashley od Sixteen skoro nehla. Když Sixteen bylo líp tak se vrátila do tréninku.

Na farmě pořád vládla tíseň, všichni se snažili aby koně kteří právě byli v tréninku vypadali co nejlépe.
Jednoho dne přijel přepravník pro čtyři koně. Z auto vystoupil asi čtyřicetiletý muž. Procházel se po stáji koních v tréninku, u Sixteen, Radekty, Ladiny a Maydy se zastavil, pak kývl. Šel si promluvit se žokejema a trenérama, včetně Ashey a Sixteenina dostohového žokeje(Mika). Podle toho co Sixteen slyšela si domyslela že jim nabítl trénování klysen které zřejmě koupí, Sixteen konečně došlo, proč byla ta divná nálada, někdo si chtěl od tud koupit koně. Ashley s dalšími ošetřovateli zavedla kobylky do přepravníku. Ashley a Mik u nich cestou zůstali. Vyvedli je u jejich nového domova, nad vraty stál nápis: Hřebčín Napajedla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama