5 - Silverův osudný dostih

26. května 2018 v 21:26 | Firestar |  Příběhy
Ashley Sixteen ustájila a pak odjela. Sixteen bylo do pláče. "Bude moc trénovat na závody? Nebude z ní hned plemenná klisna?" Honilo se mladé klisničce hlavou. Dlouho se nic nedělo. Až přišel ten muž co ji koupil(Pan Tawnsed). Vyvedl ji ven. Sixteen si s radostí uvědomyla že tam je tréninkový ovál. Když se orzhlédla uviděla ještě větší výběhy než ve svém bývalém domově, líbilo se jí tu čím dál víc. Pak k ní došla Ashley, osedlala a vyjela na dráhu. První překážku zdolaly hladce stejně jako ostatní.

Pak ji naložili, Sixteen pochopila že se jede na další dostih. Vyložili ji asi za dvě hodiny. Ustájili ji a pak tam zůstala jen Ashley, i ta po chvíli odešla. Ashley se najednou přiřítila. "Ve stejném dostihu co jedeš ty je i Silver! A Rainbows for live." Dodala. Sixteen strnula, pojede v dostihu proti Silverovi. To, že pojede Rainbows čekala, ale Silver?! Sixteen měla nervy na dranc. Konečně se dočkala.

Sixteen a její protivníky vyvedli do podoku. Sixteen hledala Silvera. Našla ho na druhé straně podoku. Za favoryta byl považován Rainbows, ale Siky taky nebyla odepsaná. Už nasedali žokejové, Ashley se vyhoupla do sedla. Obešli podok a vyjeli na dráhu. Razehřáli se v cvalu a klusu, pak nastoupili do startovních boxů. A bylo odstartováno, do čela se postavil Ribbot, za ním Rainbows a pak Siky, jela asi a krk koně ve předu za ní byli další. Už byli u první překážky, všichni se hladce přehoupli. Rychle pádili dál, před Sixteen se dastal Lincoln, muhutný hnědák byl vepředu asi o jednu délku. Někde vedle ní upadl kůň, nevěděla kdo to je, potřebovala se vymanit z chumlu koní. To se jí podařilo. Ribbot se propadl a boj prvenství sváděla Siky s Rainbowsem. Dostala se před něj. Překonávali překážky, už byli v cílové rovince, když Rainbows znova zaůtočil, ale Siky nedoběhl. Sixteen si doběhla pro prvenství. Rozhlížela se po Silverovi, nikde ho neviděla. Pak jí to došlo... Kůň co spadl vedle ní byl Silver. Pak uviděla jak Kulhajícího Silvera přivádějí do boxu. Ani vsi nevšimla že se Ashley vytratila, už byla zase spátky. "Vypadá to že Tawnsedovi Silvera kopili jako plemného hřebce, ale budou se snažit o jeho vrácení do dostihů." Vyhrkla Ashley všechny novinky.

Spádky Siky vezli společně se Silverem.

Ve stájích se Siky sotva napila a nažrala a už usnula.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama