Anglický plnokrevník

11. června 2018 v 14:19 | Firestar |  Plemena
Anglický plnokrevník je nejrychlejší plemeno koně na světě, je vyšlechtěna za Araba. Toto plemeno má tři zakladatele, Byerlye Turk, Godolphin Barb, Darley Arabian. Arabian byl jediný arab ze tří zekladatelů a byl znich nejvíznamější.

Povaha: Plnokrevník je temperamentní a svéhlaví

Vzhled: Anglický plnokrevník je kůň vysoký, štíhlý s dlouhým, mírně klenutým, nízko nasazeným krkem, výrazným kohoutkem, nezbytný je dlouhý a široký hrudník. Tělo je svalnaté, silné, a přesto jemné. Hlava je ušlechtilá s rovným profilem a s bystrým okem. Hřbet je kratší a pevný. Záď je silná a bývá rovná nebo mírně sražená. Končetiny jsou suché a výborně stavěné. Pod jemnou kůží jsou zřetelně znát cévy, samotná srst je hedvábně jemná a krátká. Výška nesmí přesáhnout 170 cm. Anglický plnokrevník (A1/1) se vyskytuje ve všech základních barvách. Anglický plnokrevník se hodí i do terénu, pro delší vyjížďky. Jeho cval je velmi pohodlný a rychlý. Řadí se mezi velice inteligentní koně a dokáže být věrný.

Barva: Anglický plnokrevník se vyskytuje ve všech základních barvách. (Co jsem viděla je nejvíc hnědáků)

Využití: Plnokrevník se využívá hlavně k dostihům(steeplechase, rovinné) hlavní skoučka z rovinných dostihů je Detby, velká jarní cena, Ousk a pro klisny i St. Leger. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama