Červenec 2018

Český teplokrevník

30. července 2018 v 7:44 | Firestar |  Plemena
Český teplokrevník je nejrozsšířenější plemeno v Česku, je poměrně dlouhověký.

Povaha:učenlivý, přiměřeně temperamentní

Vzhled: Český teplokrevník má ušlechtilou hlavu, výrazné oči a klidný výraz. Má poměrně dlouhý a správně nasezený krk. Dále má pružný hřbet, silné a svolnaté nohy se suchýmy klouby a dobře rozstlímy kopyty.

Barva:nejčastěji hnědáci a ryzáci, najdou se i bělouši a plaváci, vraníci už jsou poměrně vzácní

Využití:rekreační jízdy, parkur, drezura a někdy i voltiž


Appaloosa

29. července 2018 v 6:58 | Firestar |  Plemena
Appaloosa je plemeno vyšlechtěné v severní Americe, původem ze Špenělska. Patří mezi teplokrevníky.

Povaha: ovladatelný, učenlivý

Vzhled: appaloosa má vvýrazný kohoutek, šimé plece a měří něco mezi 144 - 157 cm. Má výrazné oči a chomáčovitou hřívu a ocas

Zbarvení: appaloosa má několik druhů zbarvení, je to: Leopard, Snowflake, blanket, marbleized, Frost

Využití: western

LeopardOmlouvám se že jsou tam jiné barvy než sem uvedla, lepší obrázek jsem nenašla.

Hannoverský kůň

18. července 2018 v 10:49 | Firestar |  Plemena
Honnoverský kůň se začal šlechtit v Německu v 17 a 18. století.

Povaha: poslušný, vyrovnaný a spolehlivý kůň

Vzhled: Honnoverský kůň měří v kohoutku asi 160 - 175 cm. Má výrazná oči a inteligentní výraz, má dlouhý krk který přechází do šikmích plecí. Honnover má poměrně krátký hřbet a ocas vysoko nasazený.

Barva: vělouši, vraníci, ryzáci, grošáci, hnědáci

Využití: parkur, docela velký talent na drezuru
Steeplechase

16. července 2018 v 7:24 | Firestar |  Jezdecké soutěže
Steeplehcase(překážkové dostihy) jsou u nás ještě o něco oblíbenější než rovinové dostihy. Steeplechase je také určeno pro Anglické plnokrevníky. Největší steeplechase v evropě je Velká Pardubická. Překážkové dostihy se nazívají steeplechse protože první steeplechase se běžela okolo věže kostela a znamená to: "steeple" znamená věž a "chase" znamená pronásledování.


Quarter Horse

15. července 2018 v 19:20 | Firestar |  Plemena
Quater Horse je jedno z nejstarších amerických plemen a chová se už od 17. století.

Povaha: inteligentní, rychlí a laskaví

Vzhled: Quater Horse je menší kůň, měří něco mezi 140 a 150 cm, je dobře osvalený. Má poměrně krátký hřbet a široký a silný hrudník.

Barva: různé

Využití: nahánění dobytka, western

Camargský kůň

15. července 2018 v 19:06 | Firestar |  Plemena
Žijí ve slaných bažinách na jihu Francie, kde se živí tvrdými travinami a rákosem. Koně žijí polodivoce, jejich stáda se nazývají manady. Kůň camargský představuje jednoho z asi 200 různých plemen koní a poníků. Ačkoliv se camargský kůň řadí mezi pravé koně, dosahuje jeho výška zřídka 1,42 m, a měl by tedy spíše patřit k poníkům.

Povaha:nezjistila jsem Plačící

Vzhled: Camargský kůň má těžkou hlavu, dobře stavěné nohy a široká kopyta. Měří většinou kolem 142 cm.

Barva: bělouši

Využití: nahánění černých býků, pastevectví a jezdectví
Starokladrubský bělouš

15. července 2018 v 18:50 | Firestar |  Plemena
Starokladrubský bělouš je české plemeno a chové se v Kladrubech nad Labem ad začátku novověku. Je to příbuzný Lipicána.

Povaha: temperamentní, ochotný, pracovitý, vytrvalí a rychlí

Vzhled:Starokladrubský bělouš patří mezi nejtěžší teplokrevníky. Má vysoko nasasený a klenutý krk a klabonosnou hlavu, výrazné oči a inteligentní výraz.

Barva:Starokladrubský bělouš je stejně jako Lipicán vebělující bělouš

Využití:kočárový,drezura

Lipicáni

15. července 2018 v 18:30 | Firestar |  Plemena
Lipicáni se začali v 16. století šlechtit ve vesnicce Lipica, po ní také nesou své jméno. Lipicáni se chovají ve Španělské jezdecké škole.

Povaha: mírumilovný, mírný a učenliví

Vzhled: Lipicáni jsou středně vysocí teplokrevníci s klabonosnou hlavou

Barva:Lipicáni se vždy rodí černí a postupně získávají bílou barvu(vybělující bělouš) ve Španělské jezdecké škole ale mají vždy jednoho hnědáka, což dokazuje že vzácně, ale jsou i vijímky

Využití:drezura, jízdní

6. kapitola - Zrada a únos

14. července 2018 v 15:59 | Firestar |  Příběhy
Sixteen se proháněla po víběhu, nejednou si vzpoměla že Silver takle už nejspíš běhat nebude a posmutněla. To se ale pletla, najednou uviděla Silvera jak se žene k ohradě. Právě se k němu s Radektou chystala jít když k němu doklusala nafoukaná Coffola. Pak ale Silver docválal k nim. Sotva se pozdravili a Sixteen s Radektou odvedly do stáje. Poslední co Siky viděla bylo to že Coffola vrhala podivné pohledy po Silverovi a on je opětoval.

Siky neklidně podupávala ve svém bpxu vedle Radekty, Maydy a Latiny. Všude vládla nervozita. Pak přišla Ashley. Dala všem mrkev a pak si sedla k Siky do boxu a rozplakala se. Sixteen jí žďuchla do ramene. Ashley se smutně pousmála. Pak se rozpovídala o všem. Dnes v noci někdo ukradl postroje pro Siky, prozradila jí také že pozítří poběží další rovinný dostih. Byl velký to velký problém, ale to nebylo všechno. Sixteenin trenér má velké zdravotní potíže a bude jí muset na dostih připravit sama. Prí jestli Siky nevyhraje tak jí převezou k nějakému cizímu trenérovy a byde trénovat u něj. Tahle představa Sixteen hrozně rozesmutněla. Kdo mohl ukrátst její postroje? Pak Ashley odešla. Siky zase přepadly vzpomínky na Silverův pohled který opětoval Coffole. On jí zradil.

V noci Siky vzbudil šramat. Najednou na sobě měla svůj postroj a někdo jí trefil bičem přímo mezi oči. Polekaně uskočila. Pak si uvědomila e na ní někdo sedí. Druhý člověk jí vytáhl za uzdečku ven a tak šla dál. Dostali se až do lesa. Stála tam porozpodlá chalupa se stájí. Tam jí uvázali. Ráno se vzbudila hodně brzo. Asi za půl hodiny jí přišly nasedlat a pak jí honily hodinu po lese. Potom jí dali najíst a vodu a pak zase uvázali. Celí den byl celkem nudný.

Nadešel den kdy Siky měla běžet v dostihu. Přijel přepravník. Z něj vyšel nějakej hezoun s ulíznutýma vlasama a řekl. ,,Tak Sixteen teď budu tvůj žokej a pojedem spolu v dostihu ve kterém si měla běžet." Zavedli jí do přepravníku a jeli.

Na závodišti jí vyložili. Rovnou jí odvedli do podoku. Za pět minut bude běžet. V padoku stála Coffola. Bude to její soupeřka. Pak přišel její noví žokej. Měl na sobě zlato-černý dres. Byl podobný tomu co na sobě míval Mike, zlato-bílí, než jí ukradi. Nasedl a pak už jeli na start. Podle sázek by měla zvítězit Siky, druhá prí bude Coffola.

A odstartovali. Siki vyrazila příšerným tempem, asi za půl minuty vedli a osm délek. Nikdy jí nepřipadal dostih tak dlouhý. Už byli na konci cílové rovinky a Siki těsně před cílem zahlědla svého majitele a Ashley s Mikem jak na ni užasle zírají. Cílem proběhla a deset délek první.

Byla na předávání ceny když se najednou z davu prodrali její praví majitel s Ashley a Mikem, o něčem pak hovořili s jejími lupiči a pořadateli. Cenu pak přebral její praví majitel.

Při cestě domů musela Siky vydržet být v přepravníku s Coffolou která v jednom kuse básnila a Silverovi. Prej se do sebe zamilovali. Pak už dojeli. Siky byla zase doma.